Hlavné benefity

letisko poprad

Medzinárodné letisko Poprad – Tatry predstavuje vďaka svojej polohe vstupnú bránu do oblasti Vysokých a Nízkych Tatier, ktoré poskytujú návštevníkom širokú škálu služieb a zážitkov, či už v strediskách zimných športov alebo letnej turistiky.

VZDIALENOSŤ: 18 km

železničná stanica

Železničná stanica Štrba sa nachádza v miestnej časti Tatranská Štrba. Tvorí dôležitý dopravný uzol pre návštevníkov Tatier, keďže tu začína ozubnicová trať na Štrbské Pleso. Predstavuje najvyššie položenú rýchlikovú stanicu na tratiach Železníc Slovenskej republiky.

VZDIALENOSŤ: 800 m

štrbské pleso

Štrbské Pleso je najvyššie položená turisticko-liečebná osada vo Vysokých Tatrách, je epicentrom turizmu a zimných športov a rovnako aj strediskom vrcholového športu pre severské disciplíny.

VZDIALENOSŤ: 10 km

lyžiarske strediská

Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec sú tri top strediská vo Vysokých Tatrách, ktoré poskytujú tie najlepšie služby pre všetky generácie. V ponuke stredísk sa nachádza 24 kilometrov upravených zjazdoviek, takmer 6 kilometrov prvotriednej carvingovej trati, tie najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky. Nádherný zážitok ešte umocňuje prekrásne prostredie alpského charakteru.

VZDIALENOSŤ: 10-25 km

 

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna na Slovensku ponúka obrovské možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Dominantou strediska je vrchol Chopok, kde je nová panoramatická terasa s reštauráciou. Stredisko ponúka 49 km upravených zjazdoviek rôznych obtiažností. Moderný zasnežovací systém v dĺžke viac ako 30 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku.

VZDIALENOSŤ: 40 km

vodné svety

Aquapark AquaCity Poprad ponúka 13 vonkajších a vnútorných bazénov, tobogány, širokú škálu vodných atrakcií, detské kútiky, ihriská, zábavné animačné programy pre deti a mnoho iného. Samotné wellness a spa centrum s rozlohou takmer 1600 m2 je rajom pre milovníkov relaxu a wellness služieb.

VZDIALENOSŤ: 18 km

 

Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš je najväčším areálom vodnej zábavy s ubytovaním v Strednej Európe a zároveň jediným, ktorý ponúka vyznávačom adrenalínových športov aj možnosť surfovania. Okrem iného si návštevník môže vybrať z ponuky 14 bazénov, 26 tobogánov, rôznych wellness programov a zábavných atrakcií.

VZDIALENOSŤ: 40 km

golfové rezorty

Golf Resort Black Stork Veľká Lomnica je obľúbeným miestom nielen pre hráčov golfu, ale je vhodný aj na usporiadanie golfových turnajov, golfových akadémií, či firemných podujatí počas celého roka. K dispozícii je 27 jamkové ihrisko, tréningové plochy, profesionálni tréneri, samozrejmosťou je požičovňa golfového výstroja.

VZDIALENOSŤ: 25 km